сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 76
home Хроника

Работник во фабрика тешко повреден во Пробиштип

Работник во фабрика тешко повреден во Пробиштип

На 25.05.2019 година околу 00:40 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека во Јавната здравствена установа Пробиштип бил донесен Д.Ј.(23) од Пробиштип кој, според пријавеното, се здобил со повреди при работа во фабрика.

Тој бил префрлен во Клиничката болница Штип, каде му била укажана лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус