среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 82
home Хроника

Работник тешко повреден во фирма за производство на таан

Работник тешко повреден во фирма за производство на таан

На 30.10.2019 во 13.05 часот во Полициска станица Кавадраци  било пријавено дека во Општата болница Кавадарци бил донесен Д.Т.(32) од Кавадарци кој се повредил при извршување на работни задачи во фирма за производство на таан, при што се здобил со тешка телесна повреда.

Д.Т. бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Кавадарци и трудов инспектор.

Коронавирус