среда, 23. јуни 2021. Вести денес: 65
home Хроника

Работник тешко повреден пренесен во Клинички центар

Работник тешко повреден пренесен во Клинички центар

На 14.02.2021 во 22.24 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди бил донесен П.Ѓ.(64) од Скопје, кој се повредил извршувајќи работни задачи за фирма на објект на Водно, информира МВР.

Полициски службеници од СВР Скопје извршиле увид на местото.

ЕУРО 2020

Македонија