сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Работник тешко повреден, паднал од импровизирано скеле

Работник тешко повреден, паднал од импровизирано скеле

На 26.08.2019 околу 15:00 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека  И.Б.(53) од с.Врбјани, додека изведувал градежни работи, паднал од импровизирано скеле, при што се здобил со тешки телесни повреди.

Тој бил пренесен во Ургентен центар Гостивар, каде му била укажана лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус