четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 91
home Хроника

Работник тешко повреден, паднал додека чистел во Карпош

Работник тешко повреден, паднал додека чистел во Карпош

На 02.04.2021 во 23 часот во Полициската станица Карпош било пријавено дека И.Ј.(44) од Скопје, вработен во Комунална хигиена, додека извршувал работни задачи во дворот на Полициската станица Карпош, паднал и се здобил со повреди.

Тој бил пренесен во Градската општа болница „Св Наум Охридски“ за укажување лекарска помош.