сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 21
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Работник се повредил во фабрика, па починал откако бил однесен во болница- еве ги деталите

Работник се повредил во фабрика, па починал откако бил однесен во болница- еве ги деталите

На 15.05.2020 во 09.00 часот во СВР Скопје од болницата „Аџибадем Систина“ било пријавено дека кај нив бил донесен повреден работник од фабрика во Скопје. По излегување на местото на настанот полициски службеници констатирале дека станува збор за Б.С.(51) од тетовско село, кој се повредил при работа. Од страна на лекар била констатирана смрт.

Известени се надлежни инспектори, а увид бил извршен од увидна екипа од СВР Скопје. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција, информираат од МВР.

Коронавирус