вторник, 21. јануари 2020. Вести денес: 151
home Хроника

Работници повредени по пад од висина

Работници повредени по пад од висина

Двајца работници се здобиле со повреди по пад од висина.

Случајот во полиција бил пријавен вчера околу 12 часот.

-Во комплексот клиники „Мајка Тереза“ биле донесени Б.С.(34) од Свети Николе и А.В.(31) од Скопје, двајцата вработени во фирма во Скопје, кои се здобиле со повреди од пад од висина, информираат од МВР.

Кај Б.С. биле констатирани тешки телесни повреди, а кај А.В. телесни повреди. За настанот бил известен трудов инспектор.

Се работи на расчистување на случајот.