петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 143
home Хроника

Работел угостителски објект и во него имало послужени гости – еве каква казна го снашло сопственикот откако влегла полицијата внатре

Работел угостителски објект и во него имало послужени гости – еве каква казна го снашло сопственикот откако влегла полицијата внатре

На 17.04.2021 во 13,10 часот полициски службеници од СВР Тетово извршиле контрола во угостителски објект на ул.“120“ во Тетово кој бил отворен и во кој биле послужени неколку гости.

Објектот бил времено затворен од Државен пазарен инспекторат, а сопственичката Ј.Б.Н.(49) била лишена од слобода и по целосното документирање на случајот ќе биде поднесена кривична пријава.

Коронавирус