петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Пyкaње и апceње среде бел ден пред градскиот пазар во Прилеп (Фото галерија)

Пyкaње и апceње среде бел ден пред градскиот пазар во Прилеп (Фото галерија)

Попладнево апсење и пукање пред градскиот пазар во Прилеп. Имено како што дознава порталот маркукуле.мк, комуналните инспектори при општина Прилеп интервенирале на отстранување дива тезга, сопственикот на тезгата според очевидци се обидел да ги прегазе со комбе.

На тоа интервенирал полициски службеник кој испукал неколку кypшyми во гумите на возилото со цел да го спречи разбеснетиот возач. Очевидци велат дека полицискиот службеник бил принуден да интервенира на ваков начин со цел да се спречи поголема тpaгедиja.

Лицето потоа било совладено од полициските службеници и приведено. Повеќе детали очекуваме од СВР Битола во текот на денот.

извор: markukule

Коронавирус