петок, 30. септември 2022. Вести денес: 120
home Хроника

Пуштил фалц пари во оптег на бензинска во Гостивар

Пуштил фалц пари во оптег на бензинска во Гостивар

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против 55-годишен гостиварец, за сторено кривично дело – Фалсификување пари од член 268 став 4 од Кривичниот законик.

Обвинетиот на 2 декември 2020 година, околу 20:40 часот во Гостивар на бензиска станица лоцирана на магистралниот пат, пуштил во оптек лажни пари.

Имено, тој со лажна банкнота од 100 евра, за која знаел дека не е вистинска, платил за наточено гориво.​

Коронавирус