петок, 19. јули 2019. Вести денес: 12
home Хроника

Пукано во домашно куче во скопско

Пукано во домашно куче во скопско

Г.Д.(45) од Скопје пријавил дека на 2-ри месецов во периодот од 23.00 до 23.30 час. на ул. „203“ во нас. Гоце Делчев, непознат сторител со воздушна пушка пукал во неговото куче и го погодил во пределот на стомакот.

Тој го однел кучето во ветеринарна болница, а по укажаната помош било вратено дома.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.