среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

ПУКАЊЕ ВО СКОПСКИ БУТЕЛ: Се бркале со автомобили низ населба, едно лице рането

ПУКАЊЕ ВО СКОПСКИ БУТЕЛ: Се бркале со автомобили низ населба, едно лице рането

Скопјанец настрадал во престрелка меѓу две групи на улицата Хо Ши Мин, попладнево во Бутел, дознава 24 Инфо.

Како што дознава 24 Инфо, на престрелката меѓу две групи и претходела брканица со автомобили низ населбата, па и околу Основното училиште „Живко Брајковски“. За среќа нема настрадано деца и други минувачи.

Во инцидентот едно лице било застрелано во нога и е пренесено во Поликлиника „Чаир“.

Повредено е уште едно лице, но не е познато дали станува збор за повреди од огнено оружје.

Од МВР потврдија дека имало инцидент и најавија повеќе детали во текот на денот.

Коронавирус