четврток, 9. февруари 2023. Вести денес: 65
home Хроника

Пукање во селото Сажево: Го пресретнале двајца мажи па почнале да пукаат кон неговото возило

Пукање во селото Сажево: Го пресретнале двајца мажи па почнале да пукаат кон неговото возило

Пукање во селото Сажево било пријавено во полициската станица во Крушево.

„На 01.11.2020 во 19.38 часот во Полициската станица Крушево, А.М.(30) од с.Зајас пријавил дека, додека управувал патничко возило „фолкваген туарег“, со кичевски регистарски ознаки, во с.Сажево бил пресретнат од А.Ј и С.Ј. од истото село, кои со оружје пукале во неговото возило.“ велат од полиција.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.