недела, 20. септември 2020. Вести денес: 93
home Хроника

Пукање во Кочани попладнево, повредено едно лице

Пукање во Кочани попладнево, повредено едно лице

Попладнево во Кочани пред угосителски објект „Аква“ во престрелка е рането едно лице.

-По претходна расправија меѓу две групи, денеска околу 17:15 часот во угостителскиот објект „Аква“ во Кочани Д.С. пукал кон Д.З. и му нанел прострелна рана во слабината, информираат од Министерството за внатрешни работи.

МВР информира дека се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Коронавирус