четврток, 23. март 2023. Вести денес: 177
home Хроника

Пукање во хотелот „Александар Палас“ (ФОТО)

Пукање во хотелот „Александар Палас“ (ФОТО)

Непознати лица ноќеска ги изрешетале вратите на хотелот „Александар Палас“. Од МВР го потврдуваат инцидентот, но повеќе детали најавуваат во текот на денот, пренесува порталот 24 Инфо.

Според неофицијални информации, инцидентот се случил половина час по полноќ. Тогаш кон влезната врата биле испукани седум или осум проектили. При тоа биле искршени стаклата, но нема повредени.

Напаѓачите најверојатно биле во автомобил со кој избегале.

Извор: 24 Инфо/Фото:Слободан Ѓуриќ

loading...