петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Пукање во Чаир: Залутан куршум оштети „БМВ“

Пукање во Чаир: Залутан куршум оштети „БМВ“

На 28.05.2022 во 20.46 часот Ѓ.С.(32) од Скопје пријавил дека на подрачјето на Чаир ветробранското стакло од неговото патничко возило „бмв“, со скопски регистарски ознаки, било оштетено од залутано зрно.

Повредени лица нема, а увид извршила увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус