петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 177
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Свети Николе

home Хроника

Пукање во Битола, уапсени две лица

Пукање во Битола, уапсени две лица
фото илустрацијаа

На 09.10.2021 во 18.50 часот од полициски службеници од СВР Битола биле лишени од слобода С.Ј.(45) и С.П.(45), двајцата од Битола, постапувајќи по пријава дека околу 18.30 часот на ул.„Охридска“ во Битола испукале проектил во воздух.

Од С.П. биле одземени метална шипка и нож, а од С.Ј. бил одземен пиштол „магнум 44“.

По целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Коронавирус