сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 46
home Хроника

Пукање среде бел ден во Тафталиџе

Пукање среде бел ден во Тафталиџе

Пукање од огнено оружје било пријавено вчера во полициска станица околу 14:30 часот.

Истрелите, според пријавата, се слушале од правец на улица „Лондонска“ со булевар „Партизански одреди“.

-По излегување на местото на настанот е констатирано дека се работи за семејна веселба-свадба, а Д.А.(29) од гасен пиштол испукал три куршуми, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.