петок, 31. март 2023. Вести денес: 47
home Хроника

Пукање пред угостителски објект во Скопје- еве ги деталите

Пукање пред угостителски објект во Скопје- еве ги деталите

Пред угостителски објект на улица „Палмиро Тољати“, во Скопје денеска околу 1.30 часот С.М.(28) од Скопје, испукал од пиштол неколку куршуми во воздух.

Излезено е на местото на настанот при што се пронајдени шест чаури.

Лицето е приведено, се работи на целосно расчистување на случајот.