сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Хроника

Пукање пред пекара во Прилеп

Пукање пред пекара во Прилеп

На 30.05.2020 околу 20:30 часот во СВР Битола, 29-годишна жителка на Прилеп пријавила дека слушнала пукање пред пекара на ул.„Јоска Јорданоски“.

Полициски службеници излегле на местото и пронашле и подигнале една чаура од куршум од гасен пиштол.

Во разговор со полициските службеници пријавителката истакнала дека, додека поминувала тука со членови од семејството, забележала паркирано возило спроти пекарата, а кога поминале слушнале два истрели од возилото.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Парламентарни избори 2020