четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 148
home Хроника

Пукање пред болницата „Св. Климент Охридски“ во центарот на Скопје (ФОТО+ВИДЕО)

Пукање пред болницата „Св. Климент Охридски“ во центарот на Скопје (ФОТО+ВИДЕО)
фото: ТВ21

Неколку минути после пладне денеска, се случило пукање пред болницата „Свети Климент Охридски“ во центарот на Скопје, односно поранешната Градска болница, јавува ТВ21.

Неофицијално, имало најмалку едно повредено лице кое веднаш е хоспитализирано.

Се очекуваат повеќе информации од МВР околу овој настан.

Забележано е присуство на полицајци пред болницата, кои вршат увид на местото на настанот. Има еден автомобил со скршено задно стакло, а до возилото и пиштол.

Извор: ТВ21

Коронавирус