четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 131
home Хроника

Пукање на Бит Пазар: Едно лице заврши во болница

Пукање на Бит Пазар: Едно лице заврши во болница

Во СВР Скопје, вчера околу 21.10 часот, А.Џ.(48) од Скопје пријавил дека во близина на угостителски објект на подрачје на Бит Пазар му се доближиле две лица со кои се познавал при што едниот од нив со пиштол пукал кон А.Џ..

На А.Џ му е укажана помош во Градска општа болница „Св.Наум Охридски“.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија