среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 148
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Пукал со пиштол на манифестација, уапсено 36 годишно лице

Пукал со пиштол на манифестација, уапсено 36 годишно лице
фото илустрацијаа

На 21.05.2022 во 16,34 часот во с.Црвена Вода, oпштина Студеничани од полициски службеници од Полициска станица Драчево е приведен Н.Р.(36) затоа што за време на одржување на манифестација од пиштол испукал три проектили во воздух.

Од полициски службеници на местото на настанот се пронајдени три чаури и огненото оружје.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус