вторник, 22. октомври 2019. Вести денес: 81
home Хроника

Пукал со огнено оружје на свадба, па полицијата веднаш реагирала- еве со што може да се соочите доколку прославувате со куршуми

Пукал со огнено оружје на свадба, па полицијата веднаш реагирала- еве со што може да се соочите доколку прославувате со куршуми

На 16.07.2019 полициски службеници го лишиле од слобода и привеле во Полициската станица Гостивар лицето Б.Б.(53) од село Градец, гостиварско, поради тоа што истиот ден околу 14.15 часот го нарушил јавниот ред и мир со пукање од огнено оружје на свадбена свеченост во тетовското село Камењане.