понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Пукал кон диво животно, а сачмите завршиле во куќа- кривична за неготинчанец

Пукал кон диво животно, а сачмите завршиле во куќа- кривична за неготинчанец

ОВР Неготино поднесе кривичнa пријавa против Ќ.П. од с.Бистренци, неготинско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување општа опасност“.

Пријавениот, на 28.05.2021 во с.Бистренци со ловна пушка испукал куршум кон домашно животно, а притоа дел од испуканите сачми завршиле во куќата на фасадата и на ролетната од прозорецот на М.А..

Коронавирус