среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 81
home Хроника

Прво ги омаловажувал, а потоа со автомобил удрил во полицајците

Прво ги омаловажувал, а потоа со автомобил удрил во полицајците

На 15.09.2018 година околу 20:00 часот на пазарот „Европа“ во населба Шуто Оризари, шест полициски службеници од Полициската станица Чаир преземалемерки и активности со цел нормално одвивање на сообраќајот околу пазарот, каде што имало организиран панаѓур.

Но, при извршување на задачите биле омаловажувани од непознато лице кое управувало патничко возило со скопски регистарски ознаки. При обид да го легитимираат, лицето го стартувало возилото и во два наврати со предниот дел удрило во полициските службеници.

После тоа, излегло од возилото и со група непознати лица физички ги нападнале полициските службеници. Три лица се лишени од слобода и се преземаат дополнителни мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус