понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 159
home Хроника

Први фотографии по страшниот пожар во Тетово кој однесе пет животи

Први фотографии по страшниот пожар во Тетово кој однесе пет животи

Мајка и нејзините четири деца загинаа во пожар што избувнал утринава во нивната куќа во населбата Поток во Тетово.

Според првичните неофицијални информации Фатиме З. била на 38 годишна возраст, додека нејзините деца на возраст помеѓу 4 и 13 години. Станува збор за три машки и едно женско дете.

Пожарот избувнал околу 4 часот утринава и зафатил неколку куќи. Во моментот се уште трае увид на обвинителството и полицијата.

ФОТО: МИА

Коронавирус