понеделник, 6. февруари 2023. Вести денес: 10
home Хроника

Прошетката низ Центар му стана пекол: Малолетник нападнат, па расечен со нож

Прошетката низ Центар му стана пекол: Малолетник нападнат, па расечен со нож

На 25.08.2018 година во 01:30 часот во Полициска станица Центар, Џ.Б.(57) од село Црн Врв, скопско, пријавил дека на 24.08.2018 година околу 21:10 часот на улица „Филип II Македонски“, поточно во парк „Жена борец“, додека неговиот 17 годишен син се движел пеш, неколку лица му побарале пари.

Откако истиот не им дал, физички го нападнале, при што едно од лицата со нож му нанел расекотини, а потоа го напуштиле местото на настанот.

Момчето се упатило во Градска општа болница „Св. Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на случајот.