среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Хроника

Пронајдено телото на исчезнатото лице од Дебар

Пронајдено телото на исчезнатото лице од Дебар

Во водите на Дебарско Езеро пронајдено е телото на 54-годишниот жител на Дебар, кој на 18 јули беше пријавен за исчезнат.

Телото случајно било забележано од страна на рибар, околу шест часот утрово, како плута на езерската вода кај градската плажа, во близина на местото викано „хангар“.

Увид на самото место извршен е од страна на Основното јавно обвинителство и екипа од Полициската станица од општа надлежност-Дебар, по што по наредба на јавениот обвинител телото е пренесено во Општата болница во Дебар,заради обдукција.

На телото не се забележани траги на насилство.

Сега починатиот К.Ј (54) за изчезнат семејството го пријави  на 18 јули, откако од претходниот ден немале контакт со него. Последно бил виден на полноќ ноќта меѓу 17 и 18 јули во ресторан покрај брегот на Дебарско Езеро.

Коронавирус