петок, 23. јули 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Пронајдено телото на давеникот во Охридското Езеро

Пронајдено телото на давеникот во Охридското Езеро

Беживотно тело на давеник утрово е извадено од водите на Охридското Езеро.

Станува збор за младо лице, чие тело било пронајдено во водите на езерото во близина на туристичката населба Лагадин.

Според првичните информации, нема траги на насилство врз телото, а идентитетот на лицето и причините за настапувањето на смртта ќе ги утврди истрагата.

Коронавирус