вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Хроника

Пронајдено починато машко лице

Пронајдено починато машко лице

Во Полициска станица Неготино синоќа во 18:30 часот било пријавено дека на местото „Селиште“, атар на село Копришница, демиркаписко, пронајдено било починато машко лице.

Оваа информација за МИА ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Увидот на местото на настанот е во тек.

Коронавирус