среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 150
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Пронајдено починато машко лице со убодна рана во Гевгелија- познат неговиот идентитет

Пронајдено починато машко лице со убодна рана во Гевгелија- познат неговиот идентитет

На 15.05.2022 во 22.15 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека во близина на железничкиот мост во Гевгелија било пронајдено починато машко лице со убодна рана од остар предмет на телото.

Од извршениот преглед кај лицето биле пронајдени лични документи од кои било утврдено дека се работи за 24 годишен мигрант од Авганистан.

Увид на местото бил извршен од Јавен обвинител од Основно јавно обвинителство Гевгелија и екипа на ОВР Гевгелија.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус