петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Пронајдено починато лице во затворот во Шутка

Пронајдено починато лице во затворот во Шутка

МВР извести дека во затворот Шутка, било најдено починато 52-годишно лице, а медицинска помош констатирала смрт без траги на насилство.

На 19.10.2020 во 06.50 часот било пријавено дека во Затвор Скопје бил пронајден починат И.С.(52) од Скопје. Од страна на лекар од Итна медицинска помош била константирана смрт без траги на насилство, се вели во соопштението на МВР.

Коронавирус