среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 0
home Хроника

ПРОНАЈДЕНО ПОЧИНАТО ЛИЦЕ ВО СКОПЈЕ: Било во објектот на Турски театар

ПРОНАЈДЕНО ПОЧИНАТО ЛИЦЕ ВО СКОПЈЕ: Било во објектот на Турски театар

Вчера околу 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во објектот на Турски театар било пронајдено починато лице.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.