понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 37
home Хроника

Пронајдено починатo лице во подземен простор во здраствена установа во Скопје

Пронајдено починатo лице во подземен простор во здраствена установа во Скопје

На 14.03.2020 околу 17:00 часот во СВР Скопје, С.К.(38) од Скопје пријавил дека во подземен простор на здравствена установа на бул.„Втора македонска бригада“ во Скопје, пронашол починато лице.

Од екипа на Итна медицинска помош била констатирана смрт. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител пронајденото тело е предадено за обдукција во Институт за судска медицина, криминалистика и медицинска деонтологија – Скопје.

Коронавирус