вторник, 11. мај 2021. Вести денес: 64
Во живо

ВО ЖИВО: Две прес – конференции на ВМРО-ДПМНЕ

home Хроника

Пронајдено големо количество оружје кај тетовец

Пронајдено големо количество оружје кај тетовец
Uapsen kapetan na arm Goce Simevski za ograbuvanje na komercijalna banka vo skopje

Вчера во времето од 15.30 до 17.00 часот, по писмена наредба од судија на претходна постапка од страна на полициски службеници од Полициска станица Тетово бил извршен претрес во дом и помошни простории на М.З.(43) при што биле пронајдени: 127 куршуми (патрони) кал.9 мм марка „Ожкурсан“, 142 куршуми марка „Каисер“, 1 празна рамка, 1 расклопен пиштол со бр. 7120472-делови од оружје.

Пронајдените предмети со потврда за привремено одземени предмети се одземени од М.Ф.(21).

Се работи на целосно расчистување и документирање на случајот по што ќе следат соодветни поднесоци.

Коронавирус