петок, 29. јули 2022. Вести денес: 77
home Хроника

Пронајдено детето од Битола кое исчезна во Скопје

Пронајдено детето од Битола кое исчезна во Скопје

На 20.06.2022 во 12.20 часот на ул. Македонија во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Центар го пронашле С.Ј.(14) од Битола.

За него на 19.06.2022 во Полициската станица Аеродром било пријавен дека се оддалечил од железничката станица во Скопје.

Коронавирус