петок, 30. септември 2022. Вести денес: 169
home Хроника

Пронајдено 12-годишното девојче од Прилеп и предадено на мајката

Пронајдено 12-годишното девојче од Прилеп и предадено на мајката

Полициски службеници од ОВР Прилеп вчера ја пронашле А.О.(12) од Прилеп, за која на 25.02.2021 нејзината мајка Р.О.(30) пријавила дека се оддалечила од домот.

Детето било предадено на нејзината мајка.

Коронавирус