сабота, 17. април 2021. Вести денес: 8
home Хроника

Пронајдено 11-годишното дете кое избега од дома, вратено е на родителите

Пронајдено 11-годишното дете кое избега од дома, вратено е на родителите

Пронајдено е и на 07.03.2019 во 01:20 часот од страна на полициски службеници е предадено на родителите 11-годишно дете кое беше исчезнато.

За ова дете, СВР Битола соопшти дека на 04.03.2019 околу 14:30 часот било пријавено дека сe оддалечило од својот дом и дека претходно неколку пати се оддалечувало и се враќало.

Коронавирус