среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 80
home Хроника

Пронајдени мигранти во две возила во струмичко

Пронајдени мигранти во две возила во струмичко

Вчера околу 21.30 часот во с.Водоча, струмичко, полициски службеници запреле возило „фолксваген пасат“ со скопски таблици и возило „ауди А6“ со струмички таблици.

Веднаш по запирањето на возилата, возачите на двете возила излегле и се дале во бегство, а во возилата биле пронајдени 21 мигрант од Авганистан, Пакистан и Ирак (10 во ПМВ Пасат, а 11 во ПМВ Ауди). Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус