сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 9
home Хроника

Пронајдени марихуана, амфетамин и екстази во дом на студент од Јордан во Скопје

Пронајдени марихуана, амфетамин и екстази во дом на студент од Јордан во Скопје

Над 133 грама марихуана, двесеттина грама амфетин и 26 таблети „екстази“ полицијата пронајде и одзема од 29-годишен студент од Јордан со живеалиште на улица „Руѓер Бошковиќ“ во Скопје.

Како што соопшти МВР за време на претресот кај М.А, на кој му е одреден 30 дена притвор, биле затекнати и лицата Ѓ.А. (31) од Куманово и Ж.М. (20) од Тетово со адреса на живеење во Куманово, а во текот на вршењето на претресот во домот влегол и Д.С. (19) од Скопје. Полициските службеници извршиле преглед кај овие лица. Притоа, кај Д.С. била пронајдено една кесичка со марихуана, која со потврда била одземена, додека кај лицата Ѓ.А. и Ж.М. не биле пронајдени предмети кои потекнуваат од кривично дело.

Со потврда за оземени предмети полицијата одзела една дигитална вага со остатоци од марихуана и амфетамин како и огледало со остатоци од амфетамин и кокаин.

Коронавирус