четврток, 13. мај 2021. Вести денес: 19
home Хроника

Пронајдени десет мигранти при полициска контрола на магистралниот пат Штип-Радовиш

Пронајдени десет мигранти при полициска контрола на магистралниот пат Штип-Радовиш

При полициска контрола на патнички автомобил на магистралниот пат Штип-Радовиш денеска околу 06:00 часот биле пронајдени десет лица мигранти од Авганистан и Пакистан.

– Денеска околу 06.00 часот на магистралниот пат Штип-Радовиш, на место викано „Шести километар“, при обид за контрола од полициски службеници на патничко возило „ауди“, со скопски регистарски ознаки, возачот го напуштил возилото, а во него биле пронајдени 10 лица-мигранти од Авганистан и Пакистан, се вели во сооопштението од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус