вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 95
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Пронајдени 17 мигранти во близина на бензинска пумпа во Радовиш

Пронајдени 17 мигранти во близина на бензинска пумпа во Радовиш

На 06.08.2020 во 01.50 часот на бул.„Александар Македонски“, во близина на бензинска пумпа во Радовиш, полициски службеници од Полициска станица Радовиш пронашле 17 мигранти, од кои 13 од Пакистан и 4 од Кашмир. Лицата се предадени за понатамошна постапка на полициски службеници од Полициска станица за гранична контрола и граничен надзор Ново Село.