петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 8
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Пронајдени 12 вреќи со марихуана во близина на струшко Калишта

Пронајдени 12 вреќи со марихуана во близина на струшко Калишта

Полициските службеници од СВР Охрид утринава околу 3:00 часот пронашле 12 вреќи во кои имало 196 пакувања со марихуана во близина на регионалниот пат Подмоље-Радожда, пред струшкото село Калишта, информира МВР.

По насоки, добиени од јавен обвинител, марихуаната е предадена за вештачење и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус