петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 7
home Хроника

Пронајдена прашкаста материја во ќелија во затворот Штип

Пронајдена прашкаста материја во ќелија во затворот Штип

Пронајдена дрога во затворска ќелија во Казнено поправниот дом Штип.

Според пријавеното вчера во 08.22 часот во СВР Штип, од Казнено поправниот дом Штип било пријавено дека во затворска соба, кај осудените лица О.Б. и Е.М., била пронајдена прашкаста материја.

Полициски службеници од СВР Штип извршиле увид на местото и се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус