среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 193
home Хроника

Пронајдена неексплодирана граната од Првата светска војна

Пронајдена неексплодирана граната од Првата светска војна

На 19.10.2020 во СВР Битола, Д.П. од с.Лопатица пријавил дека при вршење ископ во парцела во с.Лопатица, пронашол стара неексплодирана граната од Првата светска војна, информира МВР.

Од страна на Дирекција за заштита и спасување гранатата била безбедно подигната за понатамошна постапка.

Коронавирус