понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 51
home Хроника

Пронајдена младата скопјанка која беше пријавена за исчезната

Пронајдена младата скопјанка која беше пријавена за исчезната

Министерството за внатрешни работи информира дека е пронајдена девојката која се водеше за исчезната.

-На 02.04.2019 пронајдена е и предадена на семејството И.А. (18) од Скопје, за која на 01.04.2019 во Полициската станица Карпош од страна на мајката Ф.А.(44) беше пријавено дека се оддалечила од домот, велат од МВР.

Коронавирус