петок, 20. мај 2022. Вести денес: 152
home Хроника

Пронајдена марихуана во автомобил во Скопје, приведени 3 лица

Пронајдена марихуана во автомобил во Скопје, приведени 3 лица
фото илустрација

На 22.01.2022 околу 16 часот на бул. „Словенија“ во Скопје од страна на полициски службеници од Единицата за интервентна полиција сопрено е патничко моторно возило „пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Д.Р (23), а како сопатници Х.Ч (17) од Скопје и Д.Д (20) од Прилеп.

При преглед во возилото пронајдена е марихуана и лицата се приведени.

По документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус