петок, 27. јануари 2023. Вести денес: 117
home Хроника

Пронајдена марихуана во автокампот ,,Градиште”

Пронајдена марихуана во автокампот ,,Градиште”

Екипа на СВР Охрид вчеравечер по судска наредба извршила претрес во автокампот Градиште и во приколка на 26 годишниот Б.И од Скопје пронашла и одзела марихуана.

За време на претресот во објектот биле уште четири лица од Скопје. Б.И бил лишен од слобода и приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.