четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 81
home Хроника

Пронајдена марихуана кај млад скопјанец, лишен од слобода

Пронајдена марихуана кај млад скопјанец, лишен од слобода

Приведено едно лице од Скопје, на 24-годишно момче му пронашле марихуана.

Според информациите на МВР, вчера во 23.45 часот, полициски службеници од СВР Скопје од ул.„Петар Ацев“ ги лишиле од слобода М.У.(24) од Битола и М.И.(34) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

Коронавирус